88.9 FM Jižní Morava, Hodonín a Kyjov
101.4 FM Břeclav
105.1 FM Brno
96.9 FM Uherské Hradiště
98.0 FM Zlín
Jak nás naladit

Programové novinky Rádia Jih

V následujících dnech na vás čeká hned několik programových novinek a návratů oblíbených prvků, které máte ve vysílání Rádia Jih rádi.
8. 1. 2023

Soutěž Hvězdný lov o 5.000 Kč na ruku za 1 hit

Do vysílání Rádia Jih se vrací oblíbená soutěž o 5.000 Kč, ve které vyhráváte jen za to, že pečlivě posloucháte a lovíte své oblíbené hity. První loveným hitem v novém roce je pecka „Run“ od One Republic.

Hledáme to nejlepší z jižní Moravy

Se začátkem nového roku se do vysílání Rádia Jih navrací také oblíbená anketa „Hledáme to nejlepší z jižní Moravy“. V té společně s vámi oceňujeme ty nejlepší z různých oborů a profesí. V lednu tak budeme pátrat po nejlepších kadeřnictvích, květinářstvích a vinařstvích v Jihomoravském a Zlínském kraji. Hlasovat budete moc letos nejen na Facebooku, ale také přímo zde na našem webu.

Moravský slovník

Překládání moravských slovíček do obecné češtiny vás podle reakcí skutečně baví a proto odpolední soutěž Tajemný Jih nově nahrazuje Moravský slovník. A těšit se můžete i na různé špeky. Tak schválně, jestli je po 16. hodině odhalíte.

Hodina českých a slovenských hitů

Obliba naší páteční večerní Československé párty zavdala vzniku víkendové Hodině českých a slovenských hitů. Nově vám od 14. ledna budeme hrát vždy v sobotu a v neděli mezi 9. až 10. hodinou dopolední jen česky a slovensky.

Psí život s Rádiem Jih

Po velkém zájmu o soutěž „Hledáme nejhezčího domácího mazlíčka“ jsme se rozhodli uvést do sobotního dopoledního programu (10 – 11 hod.) novou rubriku „Psí život s Rádiem Jih“. Jirka Veselý a jeho více či méně známé tipy a triky, jak si soužití člověka a psa co nejvíce zpříjemnit a ulehčit.

Podpultovka Rádia Jih a Poklady z DJského kufru

Reprízy Podpultovek Rádia Jih (příběhy oblíbených interpretů a hitů 80. let) nově vysíláme každou neděli mezi 13. až 18. hodinou. Reprízy Pokladů z DJského kufru Jirky Veselého (hity z diskoték) pak zůstávají v sobotu odpoledne, také mezi 13. až 18. hodinou. Od soboty 14. ledna pak nově najdete Podpultovky i Poklady za uplynulý týden jako podcast zde na našem webu.

Podcasty na radiojih.cz

Od soboty 21. ledna zařadíme na náš web novou sekci podcastů, tedy možnost si vybrané části vysílání Rádia Jih zpětně poslechnout. Do podcastů pro začátek budeme umisťovat Vinařovo okénko, magazín S Jihem za vínem i hudební rubriky Podpultovka Rádia Jih a Poklady z DJského kufru Jirky Veselého. Vydání těchto pořadů Rádia Jih po daný týden se na našem webu objeví vždy během pátku.