88.9 FM Jižní Morava, Hodonín a Kyjov
101.4 FM Břeclav
105.1 FM Brno
96.9 FM Uherské Hradiště
98.0 FM Zlín
Jak nás naladit
Vyhrajte 30.000 Kč na nové vybavení koupelny či kuchyně!

Vyhrajte celodenní menu od Fitslovacko.cz

S Ranní jízdou Rádia Jih jíme zdravě a chutně díky celodennímu menu od Fitslovacko.cz.
17. 5. 2021

V týdnu od 17. do 21. května 2021 soutěžíme v Ranní jízdě Rádia Jih o celodenní menu chutné a zdravé low carb stravy od Fitslovacko.cz.

Fitslovacko.cz nabízí krabičkovou low carb dietu s rozvozem v oblastech Kyjov, Bzenec, Strážnice, Moravský Písek, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Uherský Ostroh, Otrokovice, Blatnice pod Sv. Antoníkem, Velká nad Veličkou a jejich okolí.

Co je low carb stravování?

Low Carb nebo také LCHF (Low Carb High Fat) je anglické označení způsobu stravování, kdy je oproti běžným výživovým doporučením snížen příjem sacharidů, a naopak jsou navýšeny tuky, přičemž příjem bílkovin se nemění. Do českého jazyka se LOW CARB překládá jako nízkosacharidové stravování.

Ve většině případů není nutné počítat kalorie nebo se v jídle výrazně omezovat.

Důležité je vyřazení či výrazné omezení všech potravin, které mají vysoký obsah sacharidů. Díky tomu nebude docházet k výrazným výkyvům hladiny cukru ve vaší krvi, nebudete prožívat odpolední propady energie, vydržíte déle sytí. Váš organismus bude pálit tuky a vy budete hubnout.

Velký důraz je kladen na kvalitu a způsob zpracování použitých surovin. Jen čistá a přirozená potravina dokáže uzdravit organismus, proto je nutné se vyhnout všem průmyslově zpracovaným potravinám. (polotovary, balené uzeniny, instantní polévky atp.).