88.9 FM Jižní Morava, Hodonín a Kyjov
101.4 FM Břeclav
105.1 FM Brno
96.9 FM Uherské Hradiště
98.0 FM Zlín
Jak nás naladit

Vyhrajte celodenní menu od Fitslovacko.cz

S Ranní jízdou Rádia Jih jíme zdravě a chutně díky celodennímu menu od Fitslovacko.cz.
17. 5. 2021

V týdnu od 17. do 21. května 2021 soutěžíme v Ranní jízdě Rádia Jih o celodenní menu chutné a zdravé low carb stravy od Fitslovacko.cz.

Fitslovacko.cz nabízí krabičkovou low carb dietu s rozvozem v oblastech Kyjov, Bzenec, Strážnice, Moravský Písek, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Uherský Ostroh, Otrokovice, Blatnice pod Sv. Antoníkem, Velká nad Veličkou a jejich okolí.

Co je low carb stravování?

Low Carb nebo také LCHF (Low Carb High Fat) je anglické označení způsobu stravování, kdy je oproti běžným výživovým doporučením snížen příjem sacharidů, a naopak jsou navýšeny tuky, přičemž příjem bílkovin se nemění. Do českého jazyka se LOW CARB překládá jako nízkosacharidové stravování.

Ve většině případů není nutné počítat kalorie nebo se v jídle výrazně omezovat.

Důležité je vyřazení či výrazné omezení všech potravin, které mají vysoký obsah sacharidů. Díky tomu nebude docházet k výrazným výkyvům hladiny cukru ve vaší krvi, nebudete prožívat odpolední propady energie, vydržíte déle sytí. Váš organismus bude pálit tuky a vy budete hubnout.

Velký důraz je kladen na kvalitu a způsob zpracování použitých surovin. Jen čistá a přirozená potravina dokáže uzdravit organismus, proto je nutné se vyhnout všem průmyslově zpracovaným potravinám. (polotovary, balené uzeniny, instantní polévky atp.).