88.9 FM Jižní Morava, Hodonín a Kyjov
101.4 FM Břeclav
105.1 FM Brno
96.9 FM Uherské Hradiště
98.0 FM Zlín
Jak nás naladit
Vyhrávejte 10.000 Kč každý všední den v 10:00 hod.!

Na odpočinkových altánech kolem Vracova se podepsal zub času, nahradí je proto nové

Kam zmizely altáneky nad Vracovem u vodojemu, u cyklostezky směrem na Vlkoš, anebo altánek v místě zvaném "U Salvátorka?
24. 2. 2023
Zdroj: Město Vracov

V okolí Vracova je mnoho krásných míst, která rozhodně stojí za předjarní výšlap. Dost možná, že se právě na nějakou takovou procházku zrovna chystáte. A dost možná, že při těchto toulkách přírodou narazíte na prázdná místa, která zbyla po dřevěných altáncích – ať už jde o altánek nad Vracovem u vodojemu, altánek u cyklostezky směrem na Vlkoš, anebo altánek v místě zvaném „U Salvátorka“.

To, proč nyní altánky na těchto místech nejsou, má rozhodně svůj důvod. Za ta léta, po která altánky sloužily k odpočinku a krátkému posezení, se na nich podepsal nejen zub času, ale co si budeme povídat, bohužel i vandalismus. Ale nebojte se, místa dlouho prázdná nezůstanou! V současné době se už vyrábí altánky nové. Opět budou z masivního dřeva tak, aby vhodně zapadly do okolní krajiny. Všechny tři altány by se měly na své místo vrátit už s příchodem jarních dnů. (Zdroj: Město Vracov)

Více informací z dění na jihu a jihovýchodě Moravy poslouchejte každý den ve vysílání Rádia Jih.