88.9 FM Jižní Morava, Hodonín a Kyjov
101.4 FM Břeclav
105.1 FM Brno
96.9 FM Uherské Hradiště
98.0 FM Zlín
Jak nás naladit

Na odpočinkových altánech kolem Vracova se podepsal zub času, nahradí je proto nové

Kam zmizely altáneky nad Vracovem u vodojemu, u cyklostezky směrem na Vlkoš, anebo altánek v místě zvaném "U Salvátorka?
24. 2. 2023
Zdroj: Město Vracov

V okolí Vracova je mnoho krásných míst, která rozhodně stojí za předjarní výšlap. Dost možná, že se právě na nějakou takovou procházku zrovna chystáte. A dost možná, že při těchto toulkách přírodou narazíte na prázdná místa, která zbyla po dřevěných altáncích – ať už jde o altánek nad Vracovem u vodojemu, altánek u cyklostezky směrem na Vlkoš, anebo altánek v místě zvaném „U Salvátorka“.

To, proč nyní altánky na těchto místech nejsou, má rozhodně svůj důvod. Za ta léta, po která altánky sloužily k odpočinku a krátkému posezení, se na nich podepsal nejen zub času, ale co si budeme povídat, bohužel i vandalismus. Ale nebojte se, místa dlouho prázdná nezůstanou! V současné době se už vyrábí altánky nové. Opět budou z masivního dřeva tak, aby vhodně zapadly do okolní krajiny. Všechny tři altány by se měly na své místo vrátit už s příchodem jarních dnů. (Zdroj: Město Vracov)

Více informací z dění na jihu a jihovýchodě Moravy poslouchejte každý den ve vysílání Rádia Jih.