88.9 FM Jižní Morava, Hodonín a Kyjov
101.4 FM Břeclav
105.1 FM Brno
96.9 FM Uherské Hradiště
98.0 FM Zlín
Jak nás naladit
Vyhrajte 30.000 Kč na nové vybavení koupelny či kuchyně!

Teplo v Břeclavi podraží daleko méně, než se čekalo

Od nového roku bude dokonce levnější než v Brně.
30. 11. 2022

Teplo v Břeclavi nebude nakonec zdaleka tak drahé, jak se původně očekávalo. Od nového roku bude dokonce levnější než v Brně.

Díky zastropování cen je předkalkulována cena 1 483 Kč za gigajoule. Dosud činila 3030 Kč. Cena bude platit pro všechny části Břeclavi. I pro její samotné centrum.

A jak bude vyřešena poslední prosincová záloha? Teplo Břeclav informuje, že společenstvím vlastníků a bytovým družstvům nabídlo možnost uhradit v prosinci původní zálohu, kterou měli stanovenou před velkým navýšením ceny. Družstva mohla tutéž nabídku poskytnout také majitelům bytů, kteří nyní před Vánocemi nemají dostatek peněz.

Výsledné ceny za teplo v příštím roce díky mírnému podzimu ještě poklesnou. Díky tomu bude moci být část uhrazených záloh odběratelům vrácena.

Připomeňme, že pětinásobné zdražení vzbudilo velkou kritiku obyvatel. Lidé dokonce založili a podepisovali petici. Vedení města ji odevzdali na začátku listopadu. Krom jiného v ní požadovali odvolání obou jednatelů z čela městské společnosti Teplo Břeclav, Martina Martáka a Pavla Dominika. Podpis přidalo více než 1 200 lidí.

Více informací z dění na jihu a jihovýchodě Moravy poslouchejte každý den ve vysílání Rádia Jih.